خودروهای سواری رنو

خودرو

داچیا ساندرو

داچيا ساندرو

ساندرو یک خودروی کوچک هاچ بک و ۵ در است که اولین مدل از آن در اواخر سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد. ساندرو با وجود داشتن ظاهری کوچک بسیار جادار و دارای کابین بزرگی است و از این نظر در بین هم کلاسهای خود یک سر و گردن بالاتر است.

ساندرو ۴ متر طول دارد و در قسمت عقب آن می توانید تا ۳۲۰ لیتر ساک و سایر لوازم خود را قرار دهید. این فضا با خواباندن صندلی ها تا ۱۲۰۰ لیتر نیز قابل افزایش است. وقتی داخل این خودرو می نشینید اصلا احساس بدی به شما دست نمی دهد زیرا با ارتفاع سقفی بالغ بر ۸۷۸ میلی متر این خودرو برای افراد قد بلند هم جای کافی در نظر گرفته است.

 

با داشتن عرضی ۷۵/۱ متری و فاصله محوری ۵۹/۲ متری جای پای زیادی نیز برای همه سرنشینان در نظر گرفته شده است که ساندرو از این نظر نیز برای خانواده ها بسیار مطلوب است.

یکی دیگر از موارد قابل توجه در مورد ساندرو باز شدن درهای آن تا زاویه ۶۷ درجه است امکانی که می تواند ورود و خروج  به آن را نسبت به سایر خودروهای کوچک راحت تر کند. ساندرو با ۴ پیشرانه متفاوت عرضه می شود. دو موتور بنزینی (۶/۱ و ۴/۱ لیتری) و دو موتور دیزلی (۵/۱ لیتری).

یکی از این موتورها ۶/۱ لیتری ۱۶ سوپاپ و با قدرتی بالغ بر ۹۰ اسب بخار می باشد. برای ساندرو دو موتور ۵/۱ لیتری نیز در نظر گرفته شده که قدرت آنها به ترتیب برابر است با ۷۰ و ۸۵ اسب بخار.

ساندرو توسط رنو ۳ سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر گارانتی شده است. سیستم ترمز ABS به همراه EBD (سیستم الکترونیکی تقسیم نیروی ترمز) و EBA (سیستم کمکی ترمز اضطراری) ۴ عدد ایربگ برای سرنشینان‌, کمربندهای ایمنی مخصوص با سنسور تشخیص وزن سرنشین به منظور محافظت بیشتر از قفسه سینه و ... از جمله امکانات استاندارد ساندرو محسوب می شود.

 

این خودرو ۷ لیتر در صد کیلومتر سوخت مصرف می کند.          

         

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۸۸ساعت 20:45  توسط سينا و فرزاد  |